
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Threshold Voltage | 2.79 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Accuracy | 1.75 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$2.36620
Ext.Price$2.36620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.36620 | $2.36620 |
| 10 | $2.31123 | $23.11230 |
| 25 | $2.28654 | $57.16350 |
| 50 | $2.26211 | $113.10550 |
| 100 | $2.23794 | $223.79400 |
